Primul student stagiar din Japonia la Centrul de Studii Japoneze ASE

Suntem bucuroși să anunțăm concretizarea unui proiect realizat împreună cu una dintre universitățile noastre partenere din Japonia, prin care studenții de la cursurile de japoneză din ASE, dar și Direcția de Relații Internaționale ASE beneficiază de prezența unei stagiare japoneze care va colabora cu noi la activitățile pe care le desfășurăm.

Una dintre multele activități ale stagiarei japoneze, Kana Tamura, cu studenții ASE a fost în cadrul cursului de Negocieri Internaționale al conf. Roxana Voicu Dorobanțu. Studenții noștri au putut afla despre fundamentele culturale ale derulării activităților de afaceri și despre viața tinerilor din Japonia.

Luna Martie a fost plină de experiențe de neuitat pentru noi toți!

Mulțumim, Kana! A fost cu adevărat o oportunitate minunată să te avem ca primul nostru stagiar japonez la Centrul de Studii Japoneze ASE/ ASE Bucharest- International Relations.